کلید کنترل از راه دور بالابرهای ساختمانی

یکی از محصولات شرکت فرمان الکتریک تولید کلید های کنترل بالابرهای ساختمانی و جرثقیل های سقفی میباشد.
استفاده از این نوع کنترل ضمن تسریع در کار و افزایش ایمنی باعث صرفه جویی در نیروی انسانی خواهد شد بدین معنی که شما نیاز به یک کارگر جهت چرخاندن کلید نخواهید داشت بخصوص اگر بالابر را در آخرین طبقه فوقانی مثلا طبقه پنجم نصب کرده باشید و قصد حمل بار از کف به مثلا طبقه سوم را دارید ضمن اینکه با در دست داشتن دو دستگاه ریموت کنترل میتوان هم از بالا و هم از پائین بالابر را کنترل نمود.

نوع سه کنتاکتوره :

دراین نوع یک کنتاکتور بطور مشترک با کنتاکتور های بالا و پایین در گیر میشود بدین معنی که برای هر دو جهت بالا و پایین دو کنتاکتور در گیر میشوند تا اگر چنانچه یکی از کنتاکتور ها بر اثر بار زیاد جوش خورد و چسبید ،کنتاکتور دوم برق را قطع نماید.این تدبیر امنیت دستگاه را بیش از پیش بالا می برد.

نوع کنترل بار:

در این نوع کنترل بار نیز به سیستم اضافه میشود تا از عبور جریان بیش از اندازه جلو گیری کرده و در واقع از اضافه بار کردن دستگاه جلو گیری  نماید.

نوع سه فاز با کنترل فاز:

در این نوع که مخصوص موتور های سه فاز میباشد،دستگاه کنترل فاز نیز اضافه میگردد.

لازم به ذکر است که تمامی این اضافات در همین جعبه موجود جاسازی میگردد.

نوع فشاری :

این دستگاه چهار رشته سیم باریک را از بالای بالابر تا زمین رسانده و کار را به انجام میرساند.
آنچه معمولا انجام میدهند این است که کلید دستی بالابر را همراه با سیم موتور و برق به طور غیر معمول بلند میکنند که این امر باعث افت ولتاژ در طول سیم و در نتیجه نرسیدن ولتاژ کافی به موتور خواهد شد و اغلب باعث سوختن موتور میشود .اما با این کار فقط از سیم باریک استفاده کرده و در واقع فرمان کنترل را طولانی مینمائید که البته آسیبی به موتور نمی رساند.

بر روی ریموت ۴ عدد دکمه قرار دارد که میتوان از آن به چند طریق استفاده کرد .

۱- روش دو دکمه برای بالا (A)و پایین(D) و دو دکمه برای خاموش کردن(C و B).

به این معنی که پس از فشار دادن دکمه A بالابر به طرف بالا رفته و برای ایستادن یکی از دکمه های C یا  B را فشار میدهید. همینطور برای پایین رفتن از دکمه D  و برای ایستادن از یکی از دکمه های B و C  استفاده می شود.

۲- روش استفاده از دکمه های A و B برای بالا و پایین کردن به طور ثابت و استفاده از دکمه های   C و D برای بالا و پایین کردن لحظه ای

به این معنی که برای بالارفتن از دکمه A و برای ایستادن از همان دکمه یعنی A استفاده میشود. همینطور برای پایین رفتن دکمه B را یک لحظه فشار می دهید و رها میکنید . برای ایستادن نیز همین دکمه یعنی B را فشار میدهید.

از دکمه های C و D تا وقتی که دکمه در فشار هست حرکت میکند و به محض برداشتن دست بالابر می ایستد.

 

۷نظر به “ کلید کنترل از راه دور بالابرهای ساختمانی ” 

  1. با سلام
    کلیدهای شما بسیار عالی و قابل اطمینان است .آیا میتوان نمایندگی شما را در شهرستان بگیرم؟

  2. فرمان الکتریک گفته:

    ضمن تشکر از این دوست عزیز به اطلاع میرساند که در صورت خرید تعداد قابل ملاحظه ای از این دستگاها ،شما نماینده ما خواهید شد و تخفیف لازم به نمایندگیها ارائه خواهد شد.

نظر دهید

وب سایت: